Kontabiliteti Alpha v7.2

Shko poshtë

Kontabiliteti Alpha v7.2

Mesazh  Programe_Shqip prej Thu Oct 02, 2008 2:50 amAlpha 7.2 eshte versioni me i ri i programit "Kontabiliteti Alpha" qe reflekton eksperiencen 15 vjecare te IMB ne tregun shqiptar te rreth 4000 klienteve te saj, si dhe arritjet e programeve me te njohur ne bote ne fushen e kontabilitetit dhe te menaxhimit financiar.

Funksioni kryesore te Alpha 7.2 jane kryerja e regjistrimit, kontrollit dhe kontabilizimit automatik te dokumentacionit:

* te Arkes & Bankes
* te Shitjeve & Blerjeve
* te Magazinave
* te Prodhimit
* Kontabilitetit
* Liste-Pagesave (Borderove)
* Flete Doganimet
* Flete Amortizimet
* Flete Kontabel
* te Qendrave te Kostos

PERSE TE ZGJIDHNI KONTABILITETIN ALPHA?

* Nese kerkoni informacion me te plote, me te sakte e me te shpejte financiar e kontabel per administrimin e biznesit tuaj, ju nevojitet Alpha 7.2

Ai sherben per cdo lloj ndermarrje:

* Tregtare
* Prodhuese
* Ndertuese
* Sherbimi etj publike ose private


* Programi eshte ndertuar mbi bazen e Planit Kontabel te Pergjithshem dhe ne perputhje me Ligjin per Kontabilitetin si dhe me gjithe legjislacionin fiskal ne Shqiperi.
* Kontabiliteti Alpha eshte mjaft komod per tu perdorur,dritaret e regjistrimit te dokumentave jane te ngjashme me formatet e dokumentave qe regjistrohen.
* Fleksibiliteti dhe pershtatshmeria e funksioneve te tij me praktikat e punes dhe kerkesat e perdoruesit eshte avantazhi kryesor i programit Alpha
* Gjeneron mbi 100 Raporte standart kontabel si dhe shume pasqyra analitike
* Lejon mbajtjen e kontabilitetit per shume ndermarrje njekohesisht,mjet pune i shkelqyer per kontabilistet.
* Siguron ruajtjen e sekretit te te dhenave dhe rezultateve, nepermjet perdorimit te fjalekalimeve.
* Realizon kontabilizimin automatik dhe te disa veprimeve speciale, si:
* Efektet e nderrimit te kursit te monedhes
* Ndryshimin e cmimit te magazinimit
* Gjeneron Pasqyra Financiare Analitike qe vete perdoruesi i nderton ne nje ambjent te vecante te programit.
* Mundeson nxjerrjen e kostove analitike nepermjet Qendrave te Kostos.
* Te dhenat mund te shikohen ne kompjuter, te printohen ose te kalohen ne Word,Excel etj.
* Ne 3 gjuhe:Shqip,Anglisht dhe Italisht.
* Pajisur me manual perdorimi te ilustruar me shembuj dhe me sistem ndihmes te integruar qe lehteson pervetesimin e programit.

RAPORTET KRYESORE QE GJENERON PROGRAMI

* Ditari i Kontabilitetit
* Libri i Madh & Kartelat e Llogarive
* Bilanci Vertetues
* Bilanci & Pasqyra e te Ardhurave dhe Shpenzimeve
* Libri i Shitjeve & Blerjeve(sipas formatit te Zyres se Tatimeve)
* Kartelat e Klienteve & Furnitoreve
* Kartelat e Artikujve te Magazines
* Gjendjen & ditarin e Magazines
* Regjistri i Prodhimit & konsumi i materialeve ne prodhim
* Listepagesat & kartelat personale te punonjesve
* Raporti per Sigurimet Shoqerore & Shendetesore(sipas formatit zyrtar)
* Bilanci i Qendrave te KostosLloji................: Application
Platforma........: Windows
Me shume Info: http://www.imb.com.al
Mbrojtja .........: Trial, Serial i gjeneruar nga hardware id.

Lloji i crakimit..: Patch
Autor..............: Gabeli
Krijuar me.......: 13 Korrik 20081. Ekstraktoni skedaret nga archiva RAR
2. Instaloni Kontabiliteti Alpha v7.2 (Alpha72.exe) duke ndjekur udhezimet perkatese.
3. Instaloni patch-in (Alpha7.2Patch.exe) duke ndjekur udhezimet perkatese.
4. Perdoruesi: q Fjalekalimi: q

KUJDES:

* Patchi eshte kompatibel vetem me versionin Alpha 7.2 qe gjendet ne arkive
* Programi duhet te jete i mbyllur perpara se te instaloni patch-in

SHKARKO PROGRAMIN + PATCHIN

Kodi:
http://rapidshare.com/files/134024359/Alpha7.2-Shqip-www.albwzone.com.rar

PASSWORD
Kodi:
www.albwzone.com

Programe_Shqip
Admin

Numri i postimeve : 10
Join date : 01/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://alb-soft.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi