AS FTI v1.0 Retail

Shko poshtë

AS FTI v1.0 Retail

Mesazh  Programe_Shqip prej Thu Oct 02, 2008 3:32 am

AS FTI v1.0 Retail

Duke u nisur nga mungesa e theksuar e fjalorëve në fushën e informatikës, Qendra për Edukim dhe Përparim në bashkëpunim me organizatën Alba-Soft hartuan fjalorin - softuer të teknologjisë së informacionit. Ky është një fjalor shpjegues anglisht – shqip – anglisht që përmban rreth 2500 terma, për realizimin e të cilit është dashur puna e vyeshme e një numri të madh gjuhëtarësh dhe inxhinierësh.


Tash e tutje të gjithë përdoruesit e këtij softueri / fjalori do ta kenë më të lehtë lokalizimin e softuerëve, përkthimin në përgjithësi, si dhe përdorimin e terminologjisë së saktë në fushën e teknologjisë së informacionit.

Per me shume info:
Kodi:
http://gjuha-shqipe.com/permbajtja//softuere/fti.html


Shkarko:
Kodi:
http://rapidshare.com/files/150201976/As_fti-retail-www.albwzone.com.rar

Password:
Kodi:
www.albwzone.com

Programe_Shqip
Admin

Numri i postimeve : 10
Join date : 01/10/2008

Shiko profilin e anëtarit http://alb-soft.albanianforum.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi